Naše fenky

První naší fenku jsme pořídili v roce 2006 z chovatelské stanice Rott-Bull z Rakovníka, jmenovala se Puma Izz a doma dostala jméno Sára. Po celý svůj život se těšila dobrému zdraví a dožila se téměř 9 let. Koncem ledna 2015 nás bohužel opustila. V současnosti máme v naší chovatelské stanici 3 fenky: Quanju Ha - Szani Vendy - domácím jménem Roxy, Dorothy Of The Dave-N Dogs - domácím jméno Doris a Guinevere Bohemia Tara - domácím jménem Gini.

Fenku Quanju Ha-Szani Vendy - Roxy jsme do naší chovatelské stanice přivezli v prosinci roku 2010 jako malé dvouměsíční temperamentní štěňátko. Okamžitě po příjezdu do nového domova se výborně zkamarádila s ostatními členy rodiny i smečky, především s pejskem Cézarem, který jí byl velkým kamarádem a fenka Puma - Sára jí byla velkou vychovatelkou a trpělivě usměrňovala její velký temperament :-). Quanja - Roxy je dodnes velmi temperamentní, má moc ráda všechny návštěvy, ale na kolemjdoucí pouští za plotem největší hrůzu z celé smečky. Velmi ráda by byla psím velitelem a obráncem smečky, ale tím je u nás po odchodu Pumy - Sáry pejsek Cezar a Roxy ho respektuje.

V roce 2013 jsme již jako dospělou tříletou importovali přímo z Maďarska fenku Dorothy - Doris. Velmi mě zaujal jak její exteriér, tak její rodokmen a tak jsem po zjištění, že je na prodej neváhala ani chvilku a jsem moc ráda, že jsem se pro ní rozhodla. Dorothy - Doris má výbornou povahu, je velice skromná a přítulná a za všechno moc vděčná, okamžitě mi přirostla k srdci. Po příjezdu k nám domů byla fenka postupně zařazena do naší smečky. Z počátku se to zdálo jako nadlidský úkol, jelikož obě fenky Sára i Roxy byly již dospělé a díky jejich velkému temperamentu to šlo pomalu, ale Doris je nekonfliktní přátelské povahy a tak se brzy povedlo. Doris byla na prodej již jako dospělá a v původní chovatelské stanici měla první vrh štěňátek. Její potomci z prvního vrhu jsou dnes již dospělý a Doris je již babičkou. Všichny její potomci z prvního vrhu se těší dobrému zdraví a mají výborné povahy a ti, kteří jsou vystavováni mají úspěchy ve výstaních kruzích. 

Koncem léta roku 2015 jsme přivezli do naší chovatelské stanice novou fenku z chovatelské stanice Bohemia Tara - vnučku našeho Caesara. Pro fenku jsme vybrali jméno Guinevera, doma na ní voláme Gini. Je to výborná společnice, všude mi se vším asistuje, má skvělou povahu, rychle se všemu učí, celou psí smečku si omotala kolem prstu během pár minut po příjezdu do nového domova. Nejvíc si rozumí ve smečce s Doris.  

Fotografie našich fenek najdete v této sekci u jednotlivých jmen.